Renkamės naujas užuolaidas – į ką svarbiausia atkreipti dėmesį?

Naujas sezonas – naujovės namuose? Baigėsi vasara, grįžtame iš lauko ir sodo grįžtame, tad pats metas atsinaujinti interjerą ir parodyti dėmesį savo namamas. Vienas iš galimų pokyčių – įsigyti užuolaidas. O gal jų dar apskritai neturite?

Jei tai jūsų pirmosios užuolaidos, būkite tikri, kad jos jūsų namams suteiks tik dar daugiau jaukumo, savitumo ir netgi išskirtinuo.

margos melsvos uzuolaidos miegamajame
Taigi, ką svarbiausia žinoti ir į ką atkreipti dėmesį renkantis užuolaidas?

1.Interjero ir užuolaidų stilius. Rinkdamiesi užuolaidas, neignoruokite bendrojo kambario stiliaus, atspalvių ir to, kokia erdvės paskirtis bei kas jame gyvens. Taip pat nuspręskite – ar norite klasikos, ar moderno bei išskirtinumo, kadangi audinių pasirinkimas – nelengvas darbas, kai jų gausa – stebinanti. Tad apsibrėžkite bent kryptį, stilių ir spalviškumą (norite tamsių ar šviesių atspalvių?).

Svarbu paminėti ir tai, kad būtų puiku, jei mintyse vizualiai įsivaizduotumėte, kaip turėtų atrodyti jūsų kambario langas bei kokio tipo užuolaidos atrodytų geriausiai (žinoma, šiais klausimais jums visada gali patarti „Audrinetos“ dizaineriai). Ar jūs svajojate apie tradicines ilgas užuolaidas, naktinių ir dieninių duetą, ar apie romanetes bei roletus, o gal tik dienines užuolaidas?

2.Išmatavimai. Skamba itin techniškai? Visgi, reikėtų žinoti, norite trumpų ar ilgų užuolaidų. Jei jos kabės už lovos, sofos arba virtuvėje – geriau rinktis trumpesnes ir neapkrauti erdvės. Jei tai laisva erdvė arba miegamasis kambarys – drąsiai rinkitės ilgas užuolaidas. Jei žinosite tikslų ilgį, plotį bei palangės plotį – bus dar geriau ir, svarbiausia, greičiau.

4.Tikslas ir (ne)funkcionalumas. Prieš įžengdami į užuolaidų saloną, būkite nusprendę ir tai, koks būsimų užuolaidų tikslas jūsų namuose: ar tai tiesiog interjero ir dekoro dalis, ar tai apsauga nuo saulės, ar tai siekis sukurti sklidiną tamsą ir naktį miegoti netrikdant jokiam šviesos lopinėliui, ar tai dieninės užuolaidos, kurios tik lengvai pridengia langą.

5.Užuolaidų medžiaga. Žinodami langų aksesuaro tikslą ir funkciją kambaryje, lengviau įsivaizduosite ir užuolaidos medžiagos tipą. Tačiau, jei dėl to dar neesate apsisprendę – nieko tokio, bet turite viziją – bus tik dar lengviau. Ar medžiaga turėtų būti storesnė, ar lengvesnė? Svajojate apie šilką, medvilnę, storą polistierį ar sintetiką? Jei turėsite atsakymą – greičiau grožėsitės nauja langų puošmena savo namuose.

6.Valymo galimybės. Renkantis užuolaidas ir jų audinį vertėtų įvertinti ir tai, kur jos kabės, kokia tikimybė dažnai jas sutepti ir kaip bus galima jas išvalyti. Rinkitės tokį audinį, kurį jums būtų paprasčiau prižiūrėti – valyti sausai arba skalbti.

Ar jau vykstate į „Audrineta“ užuolaidų saloną? Sėkmės!

Peržiūrėkite mūsų naujausius projektus paspaudę šią nuorodą